KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
DĚČÍNSKO A LUŽICKÉ HORY
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
Příroda a její ochrana
  Chráněná krajinná území
Přírodní zajímavosti
Jeskyně a propasti
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Naučné stezky
 
Kultura, zábava, sport
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Zimní sporty
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
Památky a zajímavosti
  Památky a architektura
Církevní památky
Hrady a zámky
 
Turistika a volný čas
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
Vinařská turistika
 
Lázeňství
  Lázeňská zařízení
Lázeňské domy a sanatoria
Lázeňská procedura
Přírodní léčivé zdroje
 
Kongresová turistika
  Výstavy a výstaviště
Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
Ubytování a stravování
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Chaty a chalupy
Rekreační areály
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství

TISKOVÁ ZPRÁVA V. Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství v Krásné Lípě 3. - 5. září 2010
Popáté se uskuteční v malebné krajině Českého Švýcarska, nejsevernějším koutu České republiky Mezinárodní folklorní festival Tolštejnského panství a staročeský krásnolipský jarmark. Letošní festival se koná ve dnech 3. - 5. září 2010 v Krásné Lípě a okolních městech a obcích Šluknovského výběžku. Je spojen se Dny Českého Švýcarska, setkání majitelů motocyklů Čechie Böhmerland a Parkmaratonem. Nad tímto ročníkem převzali záštitu senátor Jaroslav Sykáček, hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová a přední český sexuolog Radim Uzel.
MFFTP pořádá FS Lužičan s městem Krásná Lípa a Folklorním sdružením ČR v partnerství se Svazkem obcí Tolštejn a Ústeckým krajem. Finančně akci podpořilo Ministerstvo kultury ČR a Ústecký kraj. Hlavními partnery jsou Sparkasse a Tisk Krásná Lípa s. r. o. Festival dále sponzorují Diosna CS, ABX s.r.o., Plaston ČR, Hotel Beseda Krásná Lípa, Penzion Českého Švýcarska, Sportbar, penzion Nový Svět, SPRŠ a Akční skupina Šluknovsko. Dalšími partnery jsou o.p.s. České Švýcarsko a OSA. Hlavním mediálním partnerem se stal Český rozhlas SEVER a Mediálními partnery Mediatel - Zlaté Stránky, Radio Proglas a Dětská tisková agentura.

Festivalu se zúčastní tyto soubory: Ritmos & Tambores z Kapverdských ostrovů, Simeria z Rumunska, Zobor ze Slovenska, Oldšava z Uherského Brodu, cimbálová muzika Jiřího Janouška z Prahy, Jiskra z Plzně , krásnolipský Křiničánek a domácí pořadatel Lužičan.

Vrcholná akce krásnolipského "Lidového roku" začne ve čtvrtek vystoupením Ritmos & Tambores dopoledne pro krásnolipskou ZŠ v kulturním domě a v 18.00 hod před hotelem Beseda na náměstí v Krásné Lípě.
program
program
leták
V pátek proběhnou výchovné pořady pro školy v Rumburku, Chřibské, Rybništi, Varnsdorfu a přednáškou MUDr. Radima Uzla na rumburském gymnáziu. Odpoledne pokračuje program v kulturním domě Krásné Lípy pořadem pro ÚSP. Zde se také uskuteční od 19.00 hod pořad k zahájení V. MFF TP - "Sex v lidové písni aneb sexuální a reprodukční zdraví" s MUDr. Radimem Uzlem a Oldšavou. Zároveň v 19.00 hod odstartují pořady "Folklor na Tolštejnském panství" v Doubici ve Staré hospodě a ve Šluknově na zámku.

Sobotní program na krásnolipském náměsti bude následující. V 9.00 hod zahájení Srazu motocyklů Čechie - Böhmerland, v 10.00 hod krojovaný průvod, v 11.00 hod start Parkmaratonu doprovázen cimbálovou muzikou Jiřího Janouška, ve 13.30 vyhlášení části Parkmaratonu, ve 14.00 hod GALAPROGRAM V. MFF TP se všemi účinkujícími festivalu, od 19.00 hod koncert skupiny Botafogo a bratří Ebenů a dražba na návrat lososů. Ve 21.00 hod vyvrcholí sobotní program v hotelu Beseda na náměstí večerním pořadem souborových muzik "Beseda u cimbálu v Besedě".

Po celou sobotu bude probíhat staročeský jarmark s ukázkami lidových řemesel, fotografická soutěž V. MFF TP, výstava krásnolipského lidového roku FS Lužičan v galerii Továrny.

Dále se v sobotu představí od 13.30 hod ve Starých Křečanech rumunská Simeria a ve 14.00 hod v Bad Schandau plzeňská Jiskra.

V neděli se bude konat od 10.00 hod mše svatá v kostele sv. Máří Magdaleny v Krásné Lípě a v 11.00 hod prohlídka expozice Domu Českého Švýcarska. S festivalem se rozloučíme ve 14.00 hod v kulturním domě Krásné Lípy závěrečným pořadem V. MFF TP s plzeňskou Jiskrou.

Petr Semelka - ředitel festivalu
semelkova@krasnalipa.cz

Zveřejněno 04.08.2010 v 00:35 hodin
Copyright 1998-2022 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
Vyhledávání
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
Regiony a oblasti ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
Pohádkové regiony
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
 
Služby pro turisty
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
Kalendář akcí oblasti
  Etnografický region
Etnografický subregion
Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
Kalendář veletrhů a výstav
 
Folklor a tradice
  Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Folklorní festivaly
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
Regionální rozvoj
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba